W pracy z gliną jest coś magicznego: uspokaja, wycisza, przenosi w świat wyobraźni, daje ogromną radość tworzenia i nieskończone możliwości, a jednocześnie rozbudza zmysły, wciąga, inspiruje i sprawia, że człowiek patrzy na życie już inaczej, zwalnia tempo, obserwuje świat dokładniej, poszukuje, docieka, zgłębia…

Patrycja Styrna

O mnie

Od ponad 20 lat mieszkam, pracuję i tworzę w Szczyrku. To mój dom, w którym odnalazłam siebie. Kocham to miasto, kocham te góry, jestem częścią tego miejsca. W każdej ceramicznej skorupce, która powstaje w mojej pracowni zostawiam tą energię, którą czerpię z otaczającej mnie przepięknej natury. Mieszkam wysoko w górach, w otoczonej drzewami drewnianej chatce, a moimi sąsiadami są sarny, wiewiórki, zajączki, ptaki i... cisza.

Ceramika Artystyczna

Żywa pracownia

Glina pojawiła się w moim życiu przypadkiem, tak samo jak dom w Szczyrku. Przyjmuję, co los mi daje, dlatego jestem tu gdzie jestem i robię to co robię. A co robię? Żyję i pracuję z pasją! Prowadzę Przestrzeń Twórczą BeskidartS w budynku, który był przez lata Ośrodkiem Kultury w Szczyrku, a którego mury przesiąknięte są dobrą energią, jaką zostawili tu twórcy, artyści oraz goście. Tworzę ceramikę użytkową inspirowaną naturą i folklorem, od drobnych rzeczy jak kubeczki (które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród turystów, bo są pamiątką made in Szczyrk), przez talerze do restauracji, zestawy naczyń do domów, misy, patery, po elementy wyposażenia wnętrz takie jak lampy, lustra i umywalki. Nie mam prac w galeriach sztuki, nie mam na koncie żadnych wystaw jak prawdziwi artyści. Moje prace żyją i napełniają dobrą energią domy, restauracje czy hotele w Polsce i za granicą.

W zgodzie z naturą

Moja filozofia

A jak żyję? Prosto, aktywnie i zdrowo. Wykorzystuję to, co jest wokół mnie, a Szczyrk daje ogrom możliwości. Jeżdżę na rowerze po naszych pięknych górach, chodzę na skiturach, biegam, morsuję, praktykuję jogę i medytację, podejmuję nowe wyzwania, jak gra na instrumencie, czy jazda na motorze. Wychodzenie z własnej strefy komfortu to rozwój. W życiu nigdy nie jest za późno na realizację marzeń. Staram się żyć i jeść zdrowo. Motywuję innych, szczególnie kobiety, do aktywnego i zdrowego życia, do przeżywania drobnych radości, do stawiania sobie wyzwań i realizowania swoich pasji i marzeń. Promuję Szczyrk i jego pozytywną energię, pokazując miejsca i możliwości, niekoniecznie utarte szlaki turystyczne. Dzielę się pasją i radością życia każdego dnia.

Kamelo Ceramika Patrycja Styrna (2)
Patrycja Styrna Kamelo Ceramika
Kamelo Ceramika Patrycja Styrna (1)
Kamelo Ceramika Patrycja Styrna (4)
Kamelo Ceramika Patrycja Styrna (3)